بازاری بزرگ در جیب شما
دانلود برنامه

بانکه یا جای حبوبات چی بخرم راهنمای خرید بهترین بانکه در سال 1402

بانکه یا جای حبوبات چی بخرم راهنمای خرید بهترین بانکه در سال 1402
آشپزخانه قلب هر خانه ای است. آشپزخانه جایی است که غذا درست می شود و بنابراین، باید تمام مواد غذایی را در آن جا ذخیره کنید . پیدا کردن بهترین بانکه یا  جای حبوبات در  آشپزخانه همیشه آسان نیست. گزینه های بی شماری در بازار موجود است و انتخاب بین آنها می تواند چالش برانگیز باشد. مواد مختلفی مانند پلاستیک، استیل و شیشه، طرح های مختلف، اندازه های مختلف و غیره وجود دارد. وقتی صحبت از مواد می شود.
وقتی نوبت به انتخاب مجموعه ظروف ذخیره سازی آشپزخانه می رسد، باید از دوام و ماندگاری این مواد اطمینان حاصل کنید. ظروف شیشه ای محبوب هستند، اما شیشه یک ماده شکننده است که می تواند به راحتی خرد شود و بشکند. به همین ترتیب ظروف سرامیکی به راحتی ترک می خورند و می شکنند. ظروف پلاستیکی با درب گیره دار به دلیل شکستن درب آنها بدنام هستند. 
و سپس ظروف ذخیره سازی فولادی ضد زنگ برای آشپزخانه وجود دارد . فولاد ضد زنگ یک ماده قوی و بادوام است که به راحتی شکسته نمی شود. حتی اگر ظرف سقوط کند، احتمالاً تراشه یا حتی فرورفتگی ندارد مگر اینکه با قدرت پرتاب شود.
.  
قوطی ها و شیشه های آشپزخانه راهی عالی برای سازماندهی لوازم پخت و پز شما هستند . به علاوه، آنها کمی استایل اضافی به فضای داخلی آشپزخانه شما می بخشند. قرار دادن مواد غذایی در ظروف نه تنها به شما کمک می کند تا در صورت نیاز آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید، بلکه آنها را برای مدت طولانی تری حفظ می کند.

بانکه ها و ظروف شیشه ای آشپزخانه معمولاً به صورت مجموعه ای ساخته می شوند و از مواد مختلفی از جمله پلاستیک، سرامیک، استیل ضد زنگ و شیشه ساخته می شوند. اولین گام برای تصمیم گیری اینکه کدام ماده بهترین است، فکر کردن در مورد چیزی است که قرار است ذخیره کنید.
 • اگر  مواد چسبنده مانند عسل و شربت نگهداری می کنید ، باید ظروف پلاستیکی را انتخاب کنید تا بتوانید گهگاه آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.
 • قوطی های فولادی ضد زنگ اگر بچه هایی دارید که ممکن است آنها را واژگون کنند ایده آل هستند . آنها می توانند هر چیزی را که شما نیاز دارید ذخیره کنند.
 • شیشه های شیشه ای همیشه کلاسیک بوده اند و دلیل خوبی هم دارند. آنها در نگهداری برنج، قهوه یا ماکارونی موثر هستند ، زیرا معمولاً دارای درب‌های محفوظ هستند که از مواد در برابر حشرات محافظت می‌کند و آنها را عاری از آلودگی می‌کند. با این حال، بیشتر مستعد شکستن و ایجاد آشفتگی هستند.
 • قوطی های سرامیکی به دلیل ماندگاری که دارند مادام العمر برای شما دوام می آورند و کارایی خود را از دست نمی دهند. درب در این مورد نقش بسزایی دارد. اگر باز کردن آن آسان نباشد، ممکن است در لبه‌های آن دچار تراشه یا شکستگی شوید.
به چه نوع بانکه در آشپزخانه نیاز دارم؟
در اینجا توصیه های ما برای انتخاب نوع ایده آل بانکه وجود دارد:
 • بانکه های شفاف، مانند شیشه یا فولاد ضد زنگ با پنجره شیشه‌ای ، به شما کمک می‌کنند تا میزان مواد غذایی درون آنرا ببینید و پیگیری کنید.
 • بانکه هایی که به شکل مربع یا مستطیل هستند ، اگر بخواهید آنها را در کابینت قرار دهید، فضای کمتری را اشغال خواهند کرد . و همیشه می توانید آنها را با ظروف دیگر روی هم قرار دهید.
 • ظروف گرد گردش هوای بهتری دارند و در نگهداری غذا بهتر شناخته شده اند.
 • ظروف پلاستیکی ممکن است راحت تر تمیز شوند. با این حال، پلاستیک های خاص می توانند بوی غذا را جذب کنند. به یاد داشته باشید که همیشه ظروف غذای بدون BPA را انتخاب کنید.
 • همچنین، همیشه به دنبال ظروف با دهانه بزرگ باشید، اگر به دنبال نگهداری آرد، شکر یا هر محتوای دیگری هستید، باید آن را با قاشق در بیاورید.
اگر تم آشپزخانه یا طرح رنگی دارید، باید بانکه ها را با ظروف تزئینی هماهنگ کنید.
 • بانکه های شیشه‌ای می‌توانند در سبک‌های گوناگونی باشند که رنگ‌بندی و طراحی پر جنب و جوش دارند. می‌توانید برخی از آن‌ها را با سطوح آجدار پیچیده یا طرح‌های شیشه‌ای برش‌خورده پیدا کنید تا با یک آشپزخانه سنتی با کمی لبه مطابقت داشته باشد.
بانکه های سرامیکی معمولاً برای آشپزخانه‌هایی با سبک قدیمی انتخاب می‌شوند، زیرا معمولاً در رنگ‌های کرمی و سفید طراحی می‌شوند، اما همچنان می‌توانید طرح‌های چشم‌نوازتری برای مطابقت با هر طرح و رنگ در فروشگاه کژال مارکت پیدا کنید.
 • بانکه های فولادی ضد زنگ به دلیل دوام و نگهداری آسان هرگز از مد نمی افتند. آنها به صورت انبوه تولید می‌شوند، بنابراین می‌توانید نمونه‌های مسی  را برای مطابقت با آشپزخانه قدیمی یا نقره‌ای و مشکی برای متناسب با فضای آشپزخانه مدرن پیدا کنید.
ظروف نگهداری آشپزخانه را پیدا کنید که مواد غذایی را ایمن نگه می دارد
یکی از دلایل دیگر محبوبیت ظروف ذخیره سازی فولادی این است که این ظروف قرار گرفتن مواد غذایی در معرض عناصر طبیعی را محدود می کنند. آنها هوابند هستند و از این رو حشرات و مورچه ها را بیرون نگه می دارند. ماهیت آب بندی این ظروف همچنین قرار گرفتن مواد غذایی در معرض هوا و رطوبت را به حداقل می رساند. این کار از فاسد شدن غذا جلوگیری می کند.  

ست ظروف ذخیره سازی آشپزخانه با ظرفیت های مختلف را انتخاب کنید
مواد پخت و پز در بسته بندی هایی با وزن های مختلف موجود است. برای چیزهایی مانند برنج و آرد گندم، ظروف استیل 5 کیلوگرمی برای نگهداری مواد غذایی انتخاب خوبی خواهد بود، اما وقتی صحبت از ماکارونی و عدس می شود، ظروف ذخیره سازی فولادی 1 کیلوگرمی برای آشپزخانه  کافی است. در حالت ایده آل، شما می خواهید ظاهری یکنواخت برای آشپزخانه خود داشته باشید و از این رو باید ظروف ذخیره سازی آشپزخانه و بانکه را با طرحی پیدا کنید که در اندازه های مختلف موجود باشد. همچنین خوب است که این ظروف را بتوان به راحتی کنار هم چیده یا کنار هم چید.

 شما باید ظروف ذخیره سازی فولادی را انتخاب کنید که در آشپزخانه شما خوب به نظر برسد. اگر آشپزخانه ای مدرن و مدولار دارید، مجموعه ای مات یا ظروف فولادی رنگ شده انتخاب ایده آلی هستند. اگر سبک کلاسیک تری دارید، می توانید ظروف فولادی چکش خورده یا آن هایی را که طرح گل دار دارند انتخاب کنید.

 وقتی صحبت از ظروف مواد اصلی مانند چای و شکر می شود، ممکن است بخواهید به ظروف دارای برچسب نگاه کنید. برای قوطی های ادویه جات کوچکتر، داشتن درب شفاف انتخاب خوبی است. 

ظروف نگهداری آشپزخانه را انتخاب کنید که با غذا واکنش نشان ندهند
ایمنی مواد غذایی یک نگرانی مهم برای هر آشپز خانه است. شما می خواهید مواد ظروف نگهداری آشپزخانه شما به گونه ای باشد که با مواد غذایی موجود در آن واکنش نشان ندهد. این یکی از دلایلی است که پلاستیک یک انتخاب ضعیف برای مجموعه ظروف نگهداری آشپزخانه است . بیشتر پلاستیک ها حاوی مواد شیمیایی هستند که به آرامی به مواد غذایی موجود در شیشه می رسند. این همچنین باعث می شود که برخی از فلزات مانند مس و برنج به عنوان مواد برای ظروف نگهداری آشپزخانه نامناسب باشند . فولاد ضد زنگ یک ماده بی اثر است که با مواد غذایی واکنش نشان نمی دهد. این باعث می شود شیشه های فولادی ضد زنگ بهترین ظروف نگهداری آشپزخانه باشند .

بانکه های پلاستیکی  سبک وزن هستند و می توانند به هر رنگی از جمله شفاف  که می خواهید آنرا خریداری کنید. با این حال، بانکه های پلاستیکی مستعد آسیب گرما هستند و ممکن است نتوانند مواد شما را به اندازه قوطی های دیگر تازه نگه دارند. هنگامی که در معرض گرمای شدید مانند نور خورشید یا ماشین ظرفشویی قرار می گیرد، پلاستیک می تواند ذوب شود و مواد سمی را داخل مواد غذایی بریزد و یا طعم و بوی مواد غذایی عوض شود.

بانکه های شیشه ای  گاهی اوقات می تواند شبیه بانکه های پلاستیکی باشد. اما، در مقابل، آنها معمولا ضخیم تر، محکم تر هستند و می توانند غذای شما را از رطوبت یا عناصر بیرونی ایمن نگه دارند. با این حال، به دلیل طراحی شفاف، اگر قوطی‌های شیشه‌ای در فضای سایه‌دار نگهداری نشوند، می‌توانند مواد شما را در معرض نور خورشید و گرما قرار دهند و باعث شوند که مواد غذایی منقضی شوند.

بانکه های سرامیکی  حلال تمام مشکلات رایج بانکه های شیشه ای و پلاستیکی هستند. آنها ضخیم هستند و از مواد مقاوم در برابر حرارت و خوردگی ساخته شده اند. با این حال، سرامیک ها می توانند شکننده باشند. بسیاری از سرامیک ها نیز دست ساز هستند که باعث می شود آنها یکنواخت تر و کمتر در معرض هوا باشند. 

قوطی های فلزی  مواد را از نور خورشید دور نگه می دارد و در دمای ایده آل نگه می دارد تا آنها را تازه و آماده برای استفاده شما نگه دارد. همچنین مهم است که بانکه های آشپزخانه را با درب های ضد هوا پیدا کنید تا بتوانید مطمئن شوید که مواد شما از آلودگی یا رطوبت هوا در امان هستند. اکثر مردم همچنین دوست دارند بانکه هایی را انتخاب کنند که دارای برچسب در بیرون هستند تا بتوانند به راحتی آنچه را که در داخل ذخیره می شود شناسایی کنند. این کار پخت یا تهیه یک نوشیدنی داغ را آسان تر و راحت تر می کند.

سوالات پر تکرار در مورد بانکه و جای حبوبات:

بانکه ادویه کدوم رنگ قشنگتر میشه؟
انتخاب رنگ بانکه باید متناسب با دکور و علاقه شخصی شما و مد طراحی انتخاب شود .

بانکه برای جهیزیه چندتا بخرم و چی بریزم توش؟
انتخاب تعداد بانکه ها و موادی که داخل اون میریزید خیلی بستگی به فضای آشپزخانه شماو مواد غذایی که شما در آشپزخانه خودتان نگه داری می کنید دارد. اما به طور کلی شما می توانید هرچیزی که دوست دارید در آن بریزید کافیه یه قلم و کاغذ بردارید و فکر کنید که چند تا بانکه دارید و کدام مواد غذایی باید در آن قرار بگیرد. در زیر مواد غذایی  که عموما در این ظروف قرار می گیرند را لیست کردم.
نمک، زردچوبه، فلفل سیاه، قرمز، سفید، پودر دارچین، سماق، پودر غوره، زیره، پودر پیاز، پودر سیر،پودر آویشن، تخم کتان، سیاه دونه
نخود
لوبیا قرمز
لوبیا چیتی
ماش
عدس
لپه
سویا
شکر.
جو
بلغور 
ماکارونی
شکلات
اسمارتیس
سبزي خشك، شوید، ترخون، مرزه، شنبلیله، نعناع، تخم شربتی، خاکشیر، کنجد،
قند وچای ونبات
آرد سفید، آرد نون، آرد کلوچه، آرد نخودچی، نشاسته، شیرخشک
بنفشه، برگ آویشن، گل گاو زبون، عناب، گل سرخ، هل، چوب دارچین، زنجبیل، زعفران

بانکه ها حتما باید تو سه سایز مختلف باشن؟
انتخاب سایز بانکه ها باید متناسب با موادی باشند که داخل آنها میریزید مثلا اکثر ست های بانکه موجود در بازار در سایزهای مختلفی طراحی شده اند که شما ازادی عمل در ریختن انواع مواد غذایی در آنها مانند ماکارانی داشته باشید.
مثلا یه انتخاب می تونه
ده تا بانکه شیشه ای برای حبوبات
۶ تا برای سبزی خشک 
۲۰ تا برای ادویه
چندتاهم برای دم نوش ها

 

متن نظر

لطفا به حساب کاربری خود وارد شوید

هنوز هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.